Старата школа на Вердер срази Шалке 04 (видео)

След феноменална игра на капитана си Клеменс Фритц тимът на Вердер (Бремен) постигна изненадваща победа с 3:1 над Шалке 04 насред Гелзенкирхен в последния мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. 35-годишният играч вкара първия гол и подаде за другите два, с които гостите обърнаха своя съперник. Силно се представи и 37-годишният Клаудио Писаро, който продължава да пише история по германските терени, след като отдавна се превърна в най-резултатния чужденец в шампионата.

"Миньорите" направиха много силно първо полувреме, в което поведоха още в 4-ата минута чрез Жоел Матип, вкарал след центриране от корнер, като пропуснаха още няколко добри възможности. Веднъж и Клаас-Ян Хунтелаар уцели гредата.

Първата част отиваше към своя край, когато в 43-ата минута Фритц заби впечатляващо изравнително попадение, за да отпразнува свояата среща №300 в шампионата. Писаро пропусна да осигури преднина на Вердер още при първата атака след антракта.

Последва малшанс за Льорой Сане пред другата врата, след като Хунтелаар свърши тежката работа и за младока оставаше само да насочи топката в мрежата, но не го стори с неудобния си десен крак.

Малко след това - в 53-ата минута, Писаро се реваншира с попадение за 2:1, след като засече прецизен пас на Фритц.

Отново Сане се оказа на голова позиция, вече в 67-ата минута, но пак нямаше шанс. В 80-ата минута и Жуниор Кайсара беше близо до попадение, но топката мина на половин метър до гредата.

Всичко беше решено минута преди изтичането на редовното време, когато вездесъщият Фритц подмина бившия защитник на Лудогорец и центрира към Антони Уджа, който се разтегна достатъчно, за да фиксира третия гол в мрежата на Ралф Феерман.

Успехът увеличи точковия актив на Вердер на 18 и отборът е на крачка от излизане от зоната на застрашените. Шалке пък пропусна възможността да се изкачи до четвърта позиция.