Верона отново без победа, макар да спря победния ход на Дженоа

Тимът на Хелас Верона продължава да пише история, но в негативен план, след като и след изминаването на 21-ия кръг на италианската Серия "А" остана без победа. Момчетата на Луиджи Делнери отново показаха добра игра, но за пореден път това не бе достатъчно да стигнат до пълен актив от точки и първа победа за сезона. Те стигнаха до реми 1:1 срещу намиращия се в добра форма напоследък тим на Дженоа. Гостите откриха резултата с попадение, което бе записано в статистиката като автогол на вратаря на домакините Фердинандо Копола. Още преди почивката обаче Джампаоло Пацини възстанови равенството. През цялото второ полувреме домакините бяха по-активният отбор на терена, но така и не успяха да отбележат победно попадение.

Резултатът бе открит след 20 минути игра, когато дошлият от Милан Сусо изпълни прекрасен пряк свободен удар, топката срещна гредата зад Копола и след рикошет в тялото на вратаря влетя в мрежата му, за да попари трибуните на "Маркантонио Бентегоди".

Верона обаче не се стъписа от това попадение в своята врата и след 39 минути игра стигна до изравняване чрез единствения си нападател в този мач Джампаоло Пацини. Бившият италиански национал отбеляза с удар отблизо за 1:1. След почивката домакините натиснаха здраво и отправиха почти 10 удара в очертанията на вратата на съперника, но без да преодолеят Матия Перин.