Изключително притеснителна статистика за Симон Миньоле

Вратарят на Ливърпул Симон Миньоле имаше изключително тежък следобед, макар неговият тим да спечели головия трилър срещу Норич с 5:4 на "Кероу Роуд". Белгийският вратар допусна цели четири попадения и спаси едва един удар към своята врата. Това се случи в 68-ата минута, когато централният защитник на "канарчетата" Себастиен Басонг отправи слаб изстрел с глава в очертанията на вратата на белгийския страж. Особено притеснителната за феновете на Ливърпул статистика в случая е, че това бе първото спасяване на Миньоле след повече от 220 минути без да направи нито една намеса, с която да предотврати влизането на топката в своята врата.

Седмица по-рано Манчестър Юнайтед спечели гостуването си на "Анфийлд" с единствения си удар в очертанията на вратата, дело на Уейн Рууни десетина минути преди края. След това Миньоле изигра абсолютно безинтересен за него мач при домакинството на Екзитър в преиграване от третия кръг на турнира за Купата на Англия, спечелено от мърсисайдци с 3:0. Тогава на белгиеца не се наложи да прави спасявания, тъй като гостите не отправиха нито един точен удар в рамките на вратата му. Така Миньоле натрупа повече от 200 минути без да се намесва, спасявайки удар на съперников нападател. В двубоя срещу Норич той го направи чак в средата на втората част.

Както е известно, мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп продължава да гласува пълно доверие на Симон Миньоле, въпреки изключително колебливите му представяния. Белгиецър дори бе награден с нов договор, който ще го задържи на "Анфийлд" до 2020 година.