Лудогорец отново показа класа - съсече лидера в Чехия (видео)

Отборът на Лудогорец постигна престижна победа с 2:1 над лидера в чешкия шампионат Виктория (Пилзен) в контрола, която се игра на турска земя. Българският тим поведе с 2:0 след попадения на Марселиньо и Лукас Саша, а Холенда реализира за чехите, които през последните пет години са завоювали цели три титли на своята страна.

Лудогорец изигра добро първо полувреме и като цяло надигра своя опенент.

В началото на мача Дерменджиев бе сюрпризиран неприятно. Георги Терзиев получи разтежение и напусна терена, като на негово място влезе Марем.

Лудогорец - Виктория Пилзен 2:1 В 10-ата минута Лудогорец пропусна добра възможност да излезе напред. Клаудио Кешеру излезе сам срещу вратаря, но Болек успя да парира неговия удар.

В 26-ата минута разградчани бяха на крачка от гол. Марселиньо подаде на Кешеру, който стреля, но стражът на Виктория изби. При добавката Андрей Препелица не успя да се разпише.

Така се стигна до 29-ата минута, в която Марселиньо откри резултата. Бразилецът пое топката и майсторски се освободи от противников играч, след което с прецизен удар от границата на наказателното поле опъна мрежата.

В 38-ата минута Джоди Лукоки прати кълбото в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.
Лудогорец - Виктория Пилзен 2:1 Чехите застрашиха вратата на българския шампион чак в края на първата част, когато Ванек отправи изстрел с глава от удобна позиция. За радост на Владислав Стоянов топката не намери очертанията на вратата и излезе в аут.

В 51-ата минута Лукаш Саша увеличи аванса. Вандерсон отне, напредна и подаде към Кафу, който центрира отдясно. Кълбото попадна в краката на чешки футболист, който вместо да изчисти, започна да лъже на няколко метра от голлинията. И точно когато реши да го направи, се появи Саша, който парира неговия опит и топката се озова в мрежата.

В 55-ата минута Холенга отбеляза отблизо с глава за 2:1.

Лудогорец - Виктория Пилзен 2:1 До края на проверката играта се водеше предимно в центъра на терена, но в заключителните секунди футболистите на Георги Дерменджиев можеха да вкарат и трети гол. Кишада проби и подаде към Чунчуков, който обаче не успя да реализира.

Това бе втората проверка за българския шампион на турска земя. В първия двубой разградчани постигнаха победа с 3:1 над Фортуна Дюселдорф.

ЛУДОГОРЕЦ - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 2:1

1:0 Марселиньо 29
2:0 Лукаш Саша 51
2:1 Холедна 55

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов; Витиня, Моци, Терзиев, Натанаел, Дяков, Препелица, Вандерсон, Марселиньо, Лукоки, Кешеру (Борян, Марем, Александров, Анисе, Саша, Кишада, Сисиньо, Кафу, Чунчуков, Ангуло)