Тотнъм сломи Лестър в края на трилогията, Сон блести (видео)

Отборът на Тотнъм се класира за четвъртия кръг след победа с 2:0 като гост на Лестър. Момчетата на Маурисио Почетино най-накрая стигнаха до успех в третия двубой между двата опонента, но победата им донесе класиране в следващата фаза на най-старата клубна футболна надпревара. Трябва да се отбележи, че мениджърът на "лисиците" Клаудио Раниери направи редица промени в титулярния си състав и много от водещите фигури в сензацията на Висшата лига през този сезон получиха почивка. Липсващи водещи играчи имаше и в селекцията на Тотнъм, но те бяха значително по-малко. Така лондончани показаха по-голяма мотивация за победа и я постигнаха.

Най-добрият футболист на терена в двубоя на "Кинг Пауър Стейдиъм" се казваше Сон Хюн-Мин. Кореецът започна като нападател за гостите и отбеляза първото попадение за своя отбор, а след това изведе по брилянтен начин Насер Шадли сам срещу вратаря, за да оформи той крайното 0:2.

Гостите откриха резултата в 39-ата минута. Тогава Сон Хюн-Мин се разписа с удар от границата на наказателното поле след добро разиграване на гостите в средата на терена. Каспер Шмайхел също може да носи вина за това попадение, тъй като то бе отбелязано във "вратарския" ъгъл и то с удар извън наказателното поле.

В 66-ата минута лондончани удвоиха аванса си и това отново се случи след брилянтна проява на корееца Сон. Той изведе с изключително техничен и добре разчетен пас Насер Шадли в наказателното поле и за крилото остана по-лесната задача да прати топката в мрежата зад Шмайхел за 0:2.

По този начин "шпорите" си отмъстиха на Лестър за поражението във Висшата лига преди седмица и се класираха за четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия, където ще се изправят срещу представителя на Първа Лига Колчестър Юнайтед.

ЛЕСТЪР - ТОТНЪМ 0:2
0:1 - Сон (39)
0:2 - Шадли (66)

ЛЕСТЪР: Каспер Шмайхел, Дани Симпсън (63-Марк Олбрайтън), Марчин Василевски, Йоан Беналуан, Бен Чилуел, Анди Кинг, Гьокхан Инлер, Даниел Дринкуотър (45-Шинджи Оказаки), Нейтън Дайър (74-Джейми Варди), Леонардо Уйоа, Демарай Грей

ТОТНЪМ: Мишел Ворм, Кайл Уокър, Ерик Дайър, Кевин Вимер, Бен Дейвис, Том Каръл, Набил Бенталеб, Ерик Ламела (60-Хари Кейн), Насер Шадли (73-Джош Онома), Сон Хюн-Мин (84-Деле Али)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Олбрайтън (Лестър), Дейвис (Тотнъм)

СЪДИЯ: Антъни Тейлър

СТАДИОН: "Кинг Пауър Стейдиъм", 30 006 зрители