Нюкасъл се измъкна от изпадащите с гръмка победа (видео)

Отборът на Нюкасъл Юнайтед се изкачи над зоната на изпадащите в Прмеиър лийг, след като победи високолетящия тим на Уест Хам с 2:1 на своя "Сейнт Джеймсис Парк". Възпитаниците на Стийв Макларън постигнаха първа победа от шест мача насам, благодарение на ранни голове на Айосе Перес и Жоржиньо Вайналдум още в първите 15 минути на срещата. Никица Йелавич намали изоставането на "чуковете" в началото на втората част, но това не бе достатъчно на отбора на Славен Билич да вземе точка от този мач. В последната 90-а минута вратарят на домакините Роб Елиът направи отлично спасяване след удар на Шейку Кояте, за да запази преднината на своя тим.

Отличен дебют за домакините направи новото попълнение Джонджо Шелви, който изигра пълни 90 минути в средата на терена. Гологлавият халф имаше дейно участие в атаките и за двата гола на домакините, а освен това бе господар на средата на терена за "свраките".

Айосе Перес даде аванс на Нюкасъл след само шест минути игра с прекрасен техничен удар след подаване от страна на Жоржиньо Вайналдум. В 15-ата минута самият Вайналдум направи 2:0, завършвайки отлична комбинация на домакините с удар от шест-седем метра в мрежата зад Адриан. Александър Митрович имаше възможност да направи резултата "класически", но вратарят на гостите спаси няколко негови опасни удара, за да задържи "чуковете" в мача.

Четири минути след почивката гостите се върнаха и в резултата, след като Никица Йелавич се възползва от слаб пас назад от страна на Шансел Мбемба за 2:1. До края на мача лондончани се опитваха да стигнат до изравнително попадение, но добрите изяви на Роб Елиът не позволиха това да се случи.

С успеха Нюкасъл събра 21 точки, с което изпревари Суонзи за 17-ата позиция, докато Уест Хам не успя да поддържа темпото на Тотнъм в борбата за място в Шампионската лига. Лондончани останаха с 35 точки, изоставайки на четири зад "шпорите", след като прекъснаха серията си от три поредни победи.