Интер с нова грешна стъпка след два автогола в Бергамо

Отборът на Интер направи нова грешна стъпка в Серия "А". "Нерадзурите" стигнаха само до равенството 1:1 в гостуването си на Аталанта, където Самир Ханданович отново бе на висота и спаси гостите от поражение. Изключително интересен факт е, че и двете попадения в срещата бяха автоголове в рамките на седем минути. Първо Жейсон Мурийо прати топката в собствената си врата в 18-ата минута, а Рафаел Толой в 25-ата минута повтори изпълнението, като също порази грешната врата. Равенството е четвърто за "черно-сините", които се изкачиха временно на второ място с 40 точки, но при победа на Наполи, ще се отдалечат от първото място на четири точки. При успех на Ювентус пък ще изостанат две и от "бианконерите". Момчетата на Роберто Манчини изиграха слаб мач и само Ханданович спаси гостите от поражение с отлични спасявания, като най-доброто бе в 59-ата минута, когато спря Лука Чигарини.

Манчини бе заложил на триото Адем Ляич, Стеван Йоветич и Мауро Икарди от първата минута в атака. Фреди Гуарин също бе титуляр, след като цяла седмица бе ухажван с оферта от над шест милиона евро годишна заплата от Китай, но разочарова с изявите си.

"Бергамаските" пък прекъснаха в серията си от четири поредни загуби, като Еди Рея бе заложил на схема 3-5-2, като неговите играчи доста затрудниха отбраната на гостите.

Домакините започнаха по-активно и Драме в 5-ата минута пробва рефлекса на Самир Ханданович. Натискът на Аталанта продължи и в 18-ата минута се стигна до автогол на гостите дело на Жейсон Мурийо, който засече топката в собствената си врата след пробив на Драме. Ханданович спаси гостите от втори гол след това. Гаетано Монакело пропусна очи в очи със стража в 23-ата минута. 120-секунди след това Рафаел Толой също си вкара автогол и Интер изравни. Бранителят засече по-ефектен начин остро центриране на Икарди в 25-ата минута.

До края на първата част първо гости пропуснаха да стигнат до пълен обрат, а в последните секунди на полувремето Ханданович отново спаси Интер.

Втората част започна с две отлични спасявания на словенския вратар. Първо в 52-ата минута изби от ъгъла удар с глава на Толой, а след това в 59-ата минута с фантастично спасявания отказа Чигарини. Последваха две възможности за Икарди, но аржентинецът първо бе спрян от защитник и след това стреля в аут. В 83-ата минута Гаетано Монакело също можеше да вкара след центриране на Алехандро Гомес.

Интер също се опита да спечели в последните минути, но нов гол не падна и срещата завърши 1:1. Аталанта вече има 25 точки и остана на 14-то място.