Последният спря Спортинг насред Лисабон

Устремилият се към титлата Спортинг (Лисабон) направи грешна стъпка в 18-ия кръг на Примейра лига. Отборът на Жорже Жезус не успя да победи гостуващия Тондела и мачът завърши 2:2. Феновете на "зелено-белите" очакваха лесни три точки, но още преди почивката техните любимци останаха с човек по-малко заради червен картон на вратаря Руи Патрисио. Португалският национал фаулира откъсналия се Нейтън Жуниор в 29-ата минута и беше изгонен, а потърпевшият реализира дузпата.

През втората част Спортинг, макар и с 10 човека, набързо обърна нещата в своя полза. В 54-ата минута Ислам Слимани се обърна в наказателното поле и стреля, топката се отби от гърдите на бранител на Тондела и влетя в мрежата. След час игра защитник на гостите се размина с кълбото и то стигна до резервата Желсон Мартинш, който вдигна на крака феновете на "Жозе Алваладе".

Това обаче не беше всичко. Спортинг намали оборотите в последните минути, а груба грешка на Джеферсон изведе резервата на гостите Салва Чаморо сам срещу вратаря Марсел Бьок и испанецът не сбърка. Любопитното е, че Чаморо се бе появил на терена секунди преди попадението.

В оставащото време Спортинг не можа да стигне до победата - нещо, което направи в миналия кръг, след като изоставаше с 0:2 срещу Брага. В класирането "лъвовете" имат аванс от 5 точки пред Порто и Бенфика, но и мач повече. Тондела пък е на последното 18-о място, въпреки престижното равенство в Лисабон.

СПОРТИНГ - ТОНДЕЛА 2:2 (0:1)
0:1 Н. Жуниор (31) д.
1:1 И. Слимани (54)
2:1 Ж. Мартинш (61)
2:2 С. Чаморо (85)

Снимки: record.pt