Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Лестър превзе и "Уайт Харт Лейн", за да остане в челото (видео)

Феноменалният сезон на Лестър продължава с пълна сила, след като днес жертва на храбрите "лисици" стана Тотнъм и то на неговия "Уайт Харт Лейн". Момчетата на Клаудио Раниери стигнаха до ценна победа с минималното 1:0 в Лондон, за да се изравнят по точки с Арсенал на върха в класирането на Висшата лига. Единственото попадение в мача отбеляза Роберт Хут в 83-ата минута. Тогава централният бранител засече по невероятен начин центриране на сънародника си Кристиан Фукс от корнер и донесе успеха на своя отбор. Това бе и първото попадение за Лестър след 374 игрови минути без гол във Висшата лига.

Така след като изпуснаха победата в самия край срещу същия съперник в третия кръг от турнира за Купата на Англия само преди три дни, днес футболистите на Лестър заслужиха успеха си и наказаха съперника с късен гол. Попадението на Хут бе едва вторият удар в очертанията на вратата на Юго Лорис, но пък гостите показаха завидна успеваемост при стрелбата си.

Нито един от двамата проектонационали на Англия с аспирации да водят атаката на "трите лъва" на Евро 2016 - Джейми Варди и Хари Кейн, не успя да впечатли с изявите си, като и двамата паднаха в жертва на отлично подредените защити на опонента. Все пак Кейн имаше шанса да се разпише в 64-ата минута, но ударът му бе избит в горната греда от Каспер Шмайхел при положение очи-в-очи с тарана.

По този начин попадението на Хут се оказа и единственият решителен момент в срещата. Седем минути преди последния съдийски сигнал бранителят засече с мощен удар с глава центриране от корнер и прехвърли вратаря на гостите Лорис, както и оставения на гредата бранител, за да опъне мрежата на домакините за 0:1.

С трите точки Лестър вече има актив от 43 и дели първото място с Арсенал, като единствено по-добрата голова разлика оставя "артилеристите" начело. Тотнъм пък допусна едва третата си загуба през сезона, но тя приближи "шпорите" повече до борбата за топ 4, отколкото до тази за титлата. Лондончани имат 36 точки и вече все повече ще гледат зад гърба си, където са Уест Хам (35), Манчестър Юнайтед (34) и Стоук (32), отколкото към върха, от който ги делят вече седем пункта.