Луда радост на "Вила Парк" - кошмарната серия приключи (видео)

Астън Вила най-после сложи край на кошмарната си поредица от 19 мача без победа в Премиър лийг. Отборът на Реми Гард изстрада минималния успех с 1:0 срещу гостуващия Кристъл Палас и запази живи надеждите си да се спаси от изпадане.

Вила изигра най-добрия си мач от много време насам и заслужено грабна трите точки. Донесе ги ветеранът Джолиън Лескът в 58-ата минута, но не и без помощта на стража на "орлите" Уейн Хенеси, който по комичен начин позволи на топката да влезе във вратата му.

Бирмингамци имаха само една победа през сезона, и то още в първия кръг. "Вила Парк" бе полупразен, а началото можеше да отчая и малкото фенове, които вярват в спасението на тима. Още в 40-ата секунда Уилфред Заха се откъсна и стреля опасно, но ударът му срещна гредата. Домакините отговориха със силен шут на Ашли Уестууд след лошо изчистване на Бакари Сако.

Постепенно Вила се настани в противниковата половина и търсеше начини да превземе вратата на Уейн Хенеси. Най-активен беше Джордан Аю, но неговите усилия не срещнаха достатъчно подкрепа от страна на Либор Козак. На няколко пъти чешкият нападател взе грешни решения и пропусна да изостри събитията. Все пак, в средата на полувремето след негов пас Аю напредна и опита шут по диагонала, но топката намери външната страна на мрежата.

Гостите имаха възможност да поведат в 28-ата минута, когато Деймиън Дилейни засече добро центриране от фланга, но стреля в аут. Малко преди почивката отново Аю показа блестяща техника и нанесе силен удар, който обаче рикошира в противников играч и опасността отмина.

И през второто полувреме Астън Вила атакуваше повече. В 52-ата минута Козак се обърна в наказателното поле и стреля, но Хенеси успя да избие. Шест минути по-късно късметът най-после се усмихна на домакините. След центриране от ъглов удар Джолиън Лескът скочи най-високо и насочи топката към вратата. Останалото свърши Уейн Хенеси. Стражът на Кристъл Палас левашки изпусна кълбото и то премина голлинията.

След попадението мениджърът на Палас Алън Пардю усили атаката с пускането на Маруан Шамак, но не мароканецът, а друга резерва - Конър Уикъм, беше близо до гола. В 71-ата минута негов мощен удар мина на сантиметри над вратата и феновете на "Вила Парк" си отдъхнаха.

До края Кристъл Палас търсеше с всички сили изравняването, но нямаше достатъчно идеи в офанзивен план. Вила пък пропусна да реши всичко в 85-ата минута когато Аю навърза цялата защита на гостите, но след това прати топката в аут.

Победата е едва втора за Астън Вила през сезона и благодарение на нея отборът събра 11 точки - с 4 по-малко от предпоследния Съндърланд. Кристъл Палас е на седма позиция с 31 точки.