Пиронкова с "уайлд кард" за основната схема в Сидни

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова получи "уайлд кард" за участие в основната схема на турнира на твърди кортове в австралийския град Сидни с награден фонд 753 хиляди долара.
28-годишната Пиронкова, 59-а в световната ранглиста, е шампионка от надпреварата през 2014 година, когато спечели и единствения си трофей в състезанията на WТА в кариерата си досега.

"Току-що получих приятна изненада от Сидни Тенис, които ми дадоха "уайлд кард" за основната схема"! Благодаря!", написа пловдивчанката в Туитър.

Втората ракета на страната Сесил Каратанчева, 112-а в света в момента, пък ще стартира от квалификациите на турнира. В първия кръг от пресявките тя ще играе срещу четвъртата поставена Ярослава Шведова (Казахстан). Двубоят е първи в утрешната програма на корт номер 3 и ще започне в 1.00 часа сутринта българско време.

28-годишната Шведова е 67-а в световната ранглиста в момента. Родената в Москва тенисистка има една титла на сингъл и 12 на двойки в състезанията на WТА и е заработила над 4,7 милиона долара от наградни фондове като професионалистка.

26-годишната Каратанчева има 2 победи в 3 мача срещу съперничката, като за последно двете играха на червено в Мадрид в края на април миналата година и българката спечели категорично с 6:3, 6:2. Преди това Шведова записа успех в Монтерей на твърди кортове през 2012 година с 6:1, 4:6, 6:3, а Каратанчева триумфира в първата среща помежду им през 2010 година на трева в Бирмингам с 6:4, 6:4.