Шест тима от Лига 1 напред за Купата на Франция

Шест от отбора от френската Лига 1 продължават на 1/16-финалите за Купата на страната, след като се справиха с по-нискоразредни противници, докато Реймс беше сразен от четвъртодивизионния Шамбли с 1:4 и напуска турнира.

Приключението на отбора на Сен Мариен приключи с поражение 0:2 при гостуването си на Газелек Аячо. Сен Мариен е отбор от остров Реюнион- далече на юг в края на Индийския океан, който обаче има право да участва, тъй като е от отвъдморска френска колония. Повече от 15 часа пътуваха играчите от остров Реюнион до Корсика, но в крайна сметка отстъпиха заради головете на Мохамед Ларби в 32-ата минута и на Кевин Мей в 82-ата. Нант се наложи с 2:0 над Блан Меснил от 6-а лига като гост, а Анже отнесе с 3:1 петодивизионния Расинг Безансон.

Тулуза нямаше милост към игралия доскоро в трета лига, но изхвърлен заради липса на лиценз Ентан Саноа Сен Гратиен и го размаза с 5:0.

Бастия победи с 2:0 навън третодивизионния Седан, като головете вкараха Еваирсон Брандао в 66-ата минута и Гаел Дани при контраатака в 91-ата. Последният в Лига 1 Троа се измъкна с продължания при визитата си в северното историческо пристащине Дюнкерк и победи с 4:3. Местният тим играе в 3-а дивизия и държеше не само равенството 2:2, но в 4-ата минута на продълженията поведе в резултата. Фабиен Камю от дузпа в 98-ата минута и Джеси Пи обърнаха развоя в полза на Троа.

Друг отбор от трета лига- Шамбли, обаче не прости на Реймс и го разби с 4:1. Хеттрик за домакините реализира Вилфрид Луизи-Даниел, който до 10-ата минута вече се беше разписал два пъти, а малко преди края на първото полувреме оформи и хеттрика си. Чак в края на мача Реймс вкара от дузпа аз 1:4.

Днес са останалите срещи от този етап, като само една двойка противопоставя отбори от Лига 1. Каен приема Олимпик (Марсилия), като срещата ще бъде излъчена по телевизията. Същото се отнася и за оставения мач за понеделник, който противопоставя Ница и Рен. Днес Пари Сен Жермен гостува на Васкеал от едноименното парижко предградие, а Лион ще пътува на юг, за да играе в Лимож.