Все по-малка надежда за спасение за Астън Вила (видео)

Отборът на Астън Вила се завърна към свободното си падане към Чемипъншип. След две поредни равенства в последните десетина дни днес играчите на Реми Гард записаха поражение с 0:2 при визитата си на Норич в мач от 19-ия кръг на Премиър лийг. По този начин тимът от Бирмингам остава на дъното на класирането и спасението започва да изглежда все по-илюзорна цел.

Резултатът бе открит от Джони Хоусън в 24-ата минута. Тогава халфът бе оставен непокрит в наказателното поле при едно избито центриране и с левия крак прати топката във вратата зад Брад Гузан. Вила се опита да се върне в мача и наложи натиск, който на няколко пъти бе близо до успех, но Джордан Аю и Адама Траоре не успяха да се разпишат от удобни позиции. Така две минути преди края на мача домакините се възползваха от разредената защита на гостите и Уес Хулахан намери Диумерси Мбокани в наказателното поле, който с глава подпечата успеха на Норич.

По този начин Астън Вила остава с едва осем точки в актива си, събрани от една победа и пет равенства. Първият неизпадащ - Суонзи за момента е с цели 11 повече и спасението започва все повече да се отдалечава. Норич от своя страна си върна празничното настроение, което бе загуби след загубата с 0:3 от Тотнъм преди два дни. Въпреки това "канарчетата" са все още в опасна близост до червената зона с 20 точки и 15-а позиция.