Тотнъм се утвърждава в топ 4 с "класика", Хари Кейн не спира да бележи (видео)

Отборът на Тотнъм Хотспър се утвърждава в топ 4 на английската Висша лига, след като постигна втора поредна победа в шампионата. "Шпорите" зарадваха феновете си на Боксинг Дей с "класически" успех 3:0 над Норич на своя "Уайт Харт Лейн". В ролята на Дядо Коледа за лондончани влезе младият таран на домакините Хари Кейн, който продължи головата си серия с нови две попадения във вратата на "канарчетата". Кейн бе точен в 26-ата минута от дузпа и 42-ата, за да даде солиден аванс на своя отбор още преди почивката. През второто полувреме появилият се като резерва Том Каръл оформи крайното 3:0 с красив гол.

Хари Кейн поведе отбора си към победата, като в 26-ата минута на двубоя спечели дузпа за своя тим. Той бе повален в наказателното поле от Деклан Ръд, а след това сам отбеляза от бялата точка, за да даде аванс на "шпорите". Малко преди почивката отново намиращият се в отлична форма таран на лондончани удвои преднината на тима си.

В 42-ата минута на мача Ерик Ламела и Деле Али разиграха добре в предни позиции и Али изведе Кейн на стрелкова позиция, за да опъне английският национал за втори път мрежата на Норич. Направи впечатление, че позицията не бе никак удобна за удар от страна на Кейн, но нападателят не се посвени да пробва удара си и това му донесе успех.

През второто полувреме доминацията на домакините продължи, но се материализира в трето попадение във вратата на "канарчетата" чак в 80-ата минута на двубоя. Попадението бе дело на резервата Том Каръл, който отбеляза по изключително красив начин първия си гол за Тотнъм във Висшата лига. Той получи топката от Бен Дейвис на границата на наказателното поле и с мощен удар не остави шансове на Деклан Ръд, за да направи резултата "класически".

По този начин момчетата на Маурисио Почетино постигнаха втората си поредна победа във Висшата лига и с актив от 32 точки дръпнаха на две пред петия в класирането Кристъл Палас. Норич пък остана в зоната на изпадащите от Висшата лига отбори с едва 17 точки.