Тетевен Волей със страхотен обрат над ЦСКА

Волейболният отбор на Тетевен Волей си направи страхотен коледен подарък, след като записа 5-ата си победа от началото на сезона в Суперлигата. В последния за 2015 година 10-и кръг Тетевен направи уникален обрат от 0:2 до крайното 3:2 (23:25, 18:25, 30:28, 25:23, 15:12) срещу ЦСКА в мач, игран пред близо 400 свои верни фенове в зала "Георги Бенковски".

Така двата тима се изравниха по точки - 15 след 5 победи и 5 загуби на 7-о и 8-о място във временното класиране, но тетевенци отстъпват заради по-лошо геймово съотношение.

Момчетата на Петър Мечкаров показаха завиден характер, след като обърнаха развоя на мача от 0:2, а ключов се оказа третият гейм, който спечелиха след маратонско 30:28. Най-резултатен за Тетевен бе Емилиян Мирчев с 32 точки, а Александър Кордев добави още 14 точки за победата.