Лидерът в Атлантическата дивизия Торонто падна от Сакраменто у дома

Лидерът в Атлантическата дивизия Торонто Раптърс отстъпи с 94:104 точки на Сакраменто у дома, като Раджон Рондо вкара 19 точки и подаде 13 асистенции. Руди Гей също наниза 19 срещу бившия си отбор, като Кралете прекъснаха серията от 4 поредни поражения, но все още са 4-и в Тихоокеанската дивизия с отрицателен баланс.

Израелският център Омри Каспи вкара 15 точки и спечели 11 топки под кошовете за Кингс, докато ДеМар ДеРозан се отличи с 28 точки за Раптърс.

Лидерът в Югоизточната дивизия Маями Хийт отнесе Портланд със 116:109, като Крис Бош завърши с 29 точки. След лошия първи период Хасан Уайтсайд вкара 22 точки и спечели 11 борби за домакините, докато ветеранът Дуейн Уейд завърши мача с 18 точки и 7 асистенции.

Атланта се наложи със 103:100 над Орландо като гост, като Хоукс са на 2-о място в Югоизточната дивизия със 17 победи от 29 мача. Орландо е дъното в същия поток. Кайл Корвър вкара 19 точки, а 13 от тях бяха в четвъртата част, което се оказа решаващо за победата. Четири тройки в последната част от 6 общо също са част от приноса на Корвър. Ал Харфорд и Джеф Таги вкараха по 14 точки всеки за третата поредна победа за отбора от Щата Джорджия.