Лоши новини! И Виктор Йосифов контузен

Лошите новини за селекционера на националния ни волейболен отбор Пламен Константинов продължават, след като и центърът Виктор Йосифов получи контузия по време на домакинския мач на неговия Нинфа (Латина) срещу Тонацо (Падуа) в 12-ия кръг на италианската Суперлига. Все пак воденият от бившия селекционер на България Камило Плачи тим спечели трудно с 3:2 (25:21, 25:20, 22:25, 22:25, 15:12) след 2 часа и 15 минути игра в зала "Пала Бианкини".

При резултат 15:11 в четвъртия гейм за гостите от Падуа Виктор Йосифов се контузи и трябваше да напусне терена. По-рано в третата част контузия получи и друг център на Латина - младият Андреа Матей. Така Камило Плачи трябваше да преквалифицира германския диагонал Симон Хирш на овакантения пост в тайбрека, а като диагонал да заиграе словенският национал Ален Шкет. В крайна сметка домакините от Латина успяха да се наложат с 15:12 и 3:2.

Именно Хирш бе над всички за Латина със страхотните 31 точки (3 блока, 1 ас и 53% ефективност в атака) за победата. До преди контузията Йосифов реализира 11 точки (5 блока!!!, 1 ас и 63% ефективност в атака) за успеха. За тима на Падуа австриецът Александър Бергер завърши с 24 точки (3 аса, 54% ефективност в атака и 37% перфектно посрещане), но и това не помогна за победата.

По този начин Латина остана на 7-о място във временното класиране с 15 точки след 5 победи и 7 загуби. В 13-ия кръг момчетата на Камило Плачи гостуват на Джи Груп (Монца). Срещата е чак на 19 януари (вторник) от 21,30 часа българско време.

НИНФА (ЛАТИНА) - ТОНАЦО (ПАДУА) 3:2 (25:21, 25:20, 22:25, 22:25, 15:12)
ЛАТИНА: Даниеле Сотиле 2, Симон Хирш 31, Габриеле Маруоти 17, Ален Шкет 15, ВИКТОР ЙОСИФОВ 11, Андреа Роси 5 - Роберто Ромити-либеро (Давис Круминс, Андреа Матей 1, Пол Ференчак, Даниеле Таили 4)
Старши-треньор: Камило Плачи
ПАДУА: Сантиаго Ордуна, Стефано Джианоти 18, Брайън Кук 6, Александър Бергер 24, Енрико Диаматини 13, Тейлър Ейврил 11 - Фабио Балазо-либеро (Никола Басанело, Гонсало Кирога 15)
Старши-треньор: Валерио Балдовин.