Леванте се размина само с два гола в гостуването си на "Сан Мамес" (видео)

Атлетик Билбао не допусна изненада срещу закъсалия Леванте и победи опашкаря с 2:0 на "Сан Мамес". Гостите от Валенсия удържаха мрежата си суха до почивката, но през втората част логичното се случи и баските стигнаха до трите точки след голове на Микел Сан Хосе (55') и Иняки Уилиямс (82'). Това бе най-малкото, с което можеше да се размине Леванте.

В самото начало Набил Гилас имаше добра възможност да открие, но Горка Ираисос се намеси добре и изби в корнер. След това домакините взеха нещата в свои ръце. Сасуета стреля встрани от изгодна позиция, а в 27-ата минута Адурис се извиси над всички и засече опасно с глава след корнер, но Мариньо бе на мястото си. До почивката лисваха други по-сериозни опасности.

В самото начало на втората част Сасуета пропусна, но в 55-ата минута именно той центрира добре от корнер, а Микел Сан Хосе засече с глава на близката греда, давайки аванс на Атлетик Билбао. Няколко минути след това Адурис бе близо до втори гол, след като стреля с глава, Мариньо спаси, след което изпусна топката, но все пак успя да я избие, преди да влезе във вратата му.

До края отново Адурис направи още един пропуск, но в 82-ата минута изведе по перфектен начин Инаки Уилиямс, който не сгреши, останал очи в очи с Мариньо - 2:0. В заключителните минути резервата Икер Муниаин пропусна да направи победата на баските класическа.

Билбао се изкачи на седмо място с актив от 24 точки, докато Леванте остава на дъното с 11 пункта.