Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Виляреал превзе "Аноета" с оръжието "Суарес" (видео)

Отборът на Виляреал постигна трета поредна победа в Примера Дивисион, след като се справи с Реал Сосиедад и постигна успех 2:0 при гостуването си на "Аноета". В основата на успеха за "жълтата подводница" бе нападателят Денис Суарес, който отбеляза и двата гола във вратата на Херонимо Руи. Дошлият от Барселона през лятото халф бе точен в 27-ата и 88-ата минута, за да подпечата успеха за отбора на Марселино Гарсия Торал. Русокосият бързак първо изненада Рули с удар извън наказателното поле, а след това пречупи финалния натиск на баските, завършвайки със самостоятелен рейд контраатака на своя отбор. Победата на гостите можеше да стане и още по-изразителен в последните минути на двубоя, но Руи отрази опасен удар на Саму Кастийехо.

С успеха Вилярел продължава да преследва място в зона "Шампионска лига" и вече е на пета позиция с 30 точки. Сосиедад пък допусна неприятно поражение преди визитата на "Сантиаго Бернабеу" в последния мач за 2015 година.

Денис Суарес откри резултата в 27-ата минута на двубоя, когато с удар по тревата изненада Рули. Халфът отправи силен шут към вратата на съперника, който изненада стража на домакините и той не успя да се намеси по най-добрия начин, макар топката да бе в обсега му. Така Виляреал се прибра на полувреме с гол аванс.

След почивката домакините наложиха сериозен териториален натиск, но нападателите на треньора Еусебио не успяха да затруднят сериозно стража на гостите Алфонс Ареола. В самия край на мача пък гостите осъществиха отлична контраатака, след която Денис Суарес реши изхода на мача. Халфът се измъкна зад защитата на Сосиедад, преодоля технично вратаря на съперника и оставайки сам срещу пазещия вратата си бранител Иниго Мартинес, залъга ще подаде на свой колега, за да я прати в мрежата за крайното 0:2.

Третият пореден успех ще даде допълнително самочувствие на Виляреал в двубоя с един от преките конкуренти за евроквотите Валенсия в края на годината.