Милан вкара четири, но трепери срещу Тонев и компания

Отборът на Милан завърши 2015 година с победа. "Росонерите" надвиха с 4:2 Фрозиноне с Александър Тонев в състава си като гост в мач от 17-ия кръг на Серия "А". Така "червено-черните" записаха осми успех и едва втори в последните шест двубоя от калчото. Момчетата на Синиша Михайлович трябваше доста да се изпотят за трите точки, след като на почивката губеха с 0:1 след попадение на Даниел Чофани в 19-ата минута. Грандът от Милано обаче се преобрази в атака след почивката и вкара четири попадения. Иняцио Абате (50), Карлос Бака (55) и Алекс (77) доведоха резултат до 3:1, след което последва попадение на Федерико Дионизи в 84-ата, което накара гостите да треперят докрай. В даденото от рефера продължение Джакомо Бонавентура оформи крайното 4:2 и донесе втора поредна победа през седмицата след тази с 2:0 над Сампдория, която класира Милан на четвъртфинал за Купата на Италия.

Успехът остави Михайлович на поста му, а "росонерите" ще празнуват Коледа като шести в класирането с актив от 28 точки. Петият Рома е с четири пред тях. Третата поредна загуба за Фрозинане остави тима на 18-то място с 14 точки.

Българинът Александър Тонев бе титуляр за домакините и бе близо до вкарването на първото си попадения в Италия в началото на втората част, след което остана на терена до 63-ата минута, когато напусна поради лека травма.

Рискуващият поста си Михайлович отново бе направил промени в своя състав, като Кейсуке Хонда и Андреа Бертолачи бяха титуляри с Рикардо Монтоливо и Джакомо Бонавентура в халфовата линия. Пред тях действаха Мбайе Нианг и Карлос Бака.

Именно двамата нападатели на "росонерите" пропуснаха по едно 100% положение в рамките на две секунди пред вратата на домакините. Първо Нианг стреля, Никола Леали спаси, а при добавката на Бака с глава Леали отново се намеси и изби в корнер.

Капитанът Даниел Чофани отбеляза своя четвърти гол за сезона в 19-ата минута. Това се случи след поредната сериозна грешка на "червено-черната" защита. Чофани бе изведен фронтално срещу Джанлуиджи Донарума и даде аванс на новаците.

Тонев получи жълт картон в последната минута на първото полувреме, когато фаулира Бертолачи на границата на наказателното поле. Бонавентура обаче стреля далеч от целта.

Второто полувреме започна с красив удар на Тонев, който мина на сантиметри от горния десен ъгъл на Донарума. Последва страхотен пропуск на Хонда в 47-ата минута, а три минути по-късно Иняцио Абате изравни със своя първи гол от септември 2013 година.

В 55-ата минута Бака донесе пълен обрат. Колумбиецът бе точен на празна врата със своето осмо попадение в първенство, след като Бонавентура пусна топката покрай Леали.

Последваха няколко пропуска на "росонерите", а в 63-ата минута Тонев бе заменен. Гостите искаха дузпа за нарушение срещу Бонавентура, но такава не бе отсъдена. В 77-ата минута Алекс с глава вкара след центриране от корнер. Бразилецът бе оставен непокрит и от няколко метра вкара своя първи гол за сезона. Шест минути преди края Дионизи след удар с глава вкара своя пети гол и намали, като върна страховете в Михайлович. Сърбинът пусна Андреа Поли на мястото на Карлос Бака. Именно халфът при бърза контраатака намери Бонавентура и той вкара своя четвърти гол в шампионата и и четвърти за Милан в срещата, като подпечата победата за "росонерите".