Игуаин отново къса мрежи, усмивки в Наполи по Коледа

Голмайсторът на Наполи Гонсало Игуаин заби нови две попадения на сметката си и донесе победата на южняците с 3:1 при гостуването на Аталанта. Бившият стрелец на Реал Мадрид пропусна още поне два гола, но това не му пречи да води убедително в класацията при реализаторите в Серия "А". Отборът на Маурицио Сари пък продължава битката за титлата и ще посрещне във ведро настроение Коледа и Нова година.

През първото полувреме играта бе горе-долу равностойна, като Игуаин направи запомнящ се пропуск в близост до вратата на бергамаските. В 52-ата минута Наполи поведе с гол от безспорна дузпа на Марек Хамшик. Капитанът на "адзурите" стреля силно в горната греда, но за негов късмет след рикошета топката премина с малко голлинията. Веднага след това обаче Алехандро Гомес изравни за Аталанта. Дойде време и за дежурните попадения на Гонсало. В 62-ата минута той промуши Давиде Баси с глава за 2:1. В 85-ата минута аржентинецът получи топката на скорост и останал сам пред стража на домакините не сгреши за 3:1. Това бе гол №16 за "Ел Пипита" от началото на сезона в Серия "А".

Между двете попадения на Игуаин Наполи остана с човек по-малко, след като Жоржиньо получи втори жълт картон за грубост спрямо Мартен де Роон. Това обаче не разстрои играта на гостите. В 89-ата минута резервата Дрис Мертенс се направи на Марадона, но рейдът му бе спрян от Габриел Палета, който също бе пратен под душовете. Зад бялата точка застана Хамшик, въпреки че халфът вече бе показал, че тази вечер не се намира в най-добрата си форма за биене на дузпа. Секунди след това словакът повтори изпълнението на Роберто Баджо от 17 юли 1994 г., шутирайки в аут.