Фиорентина отново вдигна оборотите

Тимът на Фиорентина се залепи само на точка от Интер след 11-та си победа в Серия "А" за този сезон. "Виолетовите" надвиха с 2:0 Киево в мач от 17-ия кръг на калчото. Никола Калинич (20) и Йосип Иличич (32) отбелязаха попаденията за тима на Пауло Соуза, които вече имат 35 точки в актива си.
"Нерадзурите" имат с една повече.

Голмайсторът на "виолетовите" Калинич в 20-ата минута вкара своя 10-и гол в калчото от 16 срещи. Деветката на домакините стреля силно от малък ъгъл, но въпреки това топката мина между краката на Албано Бисари и мина зад голлинията за 1:0. Словенският национал Иличич със страхотен гол в 32-ата минута донесе победата. Той проби отдясно, след което преодоля бранител на гостите и с хубав удар в горния десен ъгъл отбеляза своето седмо попадение в тази кампания.

Борха Валеро отново бе най-добър за "виолетовите" и заслужено обра овациите на "Артемио Франки" при смяната си в 81-ата минута.