Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Глътка въздух за Рома преди Коледа (видео)

Глътка въздух за Рома. "Вълците" сложиха край на черната серия от мачове без победа и днес спечелиха с 2:0 на "Олимпико" в Рим срещу закъсалия Дженоа в двубой от 17-ия кръг на Серия "А". Головете отбелязаха Алесандро Флоренци (42) и Садик Умар (89). Второто попадение домакините реализираха, след като бяха останали с 10 души на терена заради червен картон на Един Джеко четвърт час преди края. Бъдещето на френския наставник Руди Гарсия на "Олимпико" продължава да е несигурно, но тази победа може и да накара ръководството на Рома на този етап да не се разделя с него. "Джалоросите" заемат пето място в класирането с 32 точки и са на 4 точки зад лидера Интер, който по-късно тази вечер приема на "Джузепе Меаца" в Милано Лацио.

Рома отново не показа особено впечатляваща игра и създаде твърде малко голови положения, но все пак се добра до попадение в 42-ата минута. Тогава френският ляв бек на столичани Люка Дин центрира, Есекиел Муньос направи много нескопосан опит да избие топката, която попадна право на крака на връхлитащия Алесандро Флоренци и универсалният футболист с удар от въздуха отблизо изведе "вълците" напред в резултата.

През второто полувреме картината на "Олимпико" не се промени особено. Интересните моменти пред двете врати липсваха, но в 71-ата минута Един Джеко можеше да сложи точка на спора. Босненският нападател обаче направи пропуск, а 4 минути по-късно си изкара по доста глупав начин червен картон и остави домакините с човек по-малко. Джеко явно напсува рефера Андреа Джервасони и получи директен червен картон.

Гостите от Генуа обаче не успяха да се възползват от численото си предимство на терена. Опасностите за вратата на Войчех Шчесни липсваха, а Рома в 2-3 ситуации можеше да направи резултата 2:0 на контраатака. Минута преди края току-що появилият се на терена Вилиам Венкьор центрира отляво и друга резерва - младият Садик Умар, заби топката с глава във вратата на Матия Перин - 2:0 за "вълците". По този начин с първия си гол в третия си мач в Серия "А" Умар "подпечата" победата на Рома и в лагера на "джалоросите" ще могат да посрещнат малко по-спокойно Коледа и Нова година. Това обаче не важи за тима на Дженоа, който е 17-и в класирането с 16 точки и е само на 2 пред първия тим в зоната на изпадащите Фрозиноне, който тази вечер е домакин на Милан. В първия си мач през 2016 година тимът на Джан Пиеро Гасперини се изправя в дербито на Генуа срещу Сампдория, а Рома гостува на Киево.