Пирин смаза Добруджа с 15:5 в тайбрека в Добрич и излезе трети

Пирин смаза Добруджа с 15:5 в тайбрека в  Добрич и излезе трети

Мъжкият отбор на Пирин (Разлог) победи като гост Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (25:18, 14:25, 27:25, 22:25, 15:5) в мач от9-ия кръг на Суперлигата, игран в местната зала Добротица.

С този успех пиринци записаха шеста победа в първенството, като с три загуби и 17 точки се изкачиха на трето място във временното класиране на първенството. Добруджанци имат същия актив от три победи и шест загуби и 17 точки, но заемат четвърта позиция с по-лошо геймово съотношение.

Двубоят бе истинска битка между двата тима, която бе изпъстрена с възходи и спадове и големи амплитуди. В първия гейм гостите взеха инициативата, като бяха водещият отбор и спечелиха гейма с  разлика. Във втория гейм настъпи обрат, като домакините поведоха с 16:9 и оставиха съперника на 14 точки, а с това изравниха геймовете 1:1.

Истинска драма имаше в третата част, когато домакините поведоха с 8:2 и 18:13. В този момент пиринци изригнаха, като стопиха пасива си и доведоха до равенство при 18:18. След равностойна игра, в решителните минути те устояха на напрежението и надделяха с 27:25, като с това поведоха с 2:1 гейма. Добруджанци обаче не се предадоха, като в четвъртия гейм направиха възход и поведоха със 17:14. Отново обаче гостите стопиха пасива си и изравниха при 21:21. Този път обаче те не успяха да се преборят за успех и добричлии спечелиха гейма, а с това доведоха развоя до ново равенство 2:2 гейма.

В петата, решителна част волейболистите от Пирин отбелязаха истински щурм, като от 2:2 реализираха точкова серия и поведоха с 10:2. Това бе достатъчно да преклонят съперника, като спечелиха гейма и крайната победа с 3:2 гейма.