Ню Йорк с четвърта поредна победа в НБА

Ню Йорк постигна четвърта поредна победа в Националната баскетболна асоциация след 107:91 над гостуващия Чикаго. Кармело Антъни се отличи с 27 точки и 7 борби, а Аарън Афлало добави 18 точки за домакините, които имат баланс от 14 победи и 14 загуби през кампанията досега, след като през целия минал сезон те успяха да спечелят само 17 срещи. Йоаким Ноа беше лидер за Чикаго с 21 точки и 10 борби. Гостите започнаха добре и рано поведоха с 12:2, но постепенно загубиха свежест, след като ден по-рано играха четири продължения при поражението със 144:147 от Детройт.

Джон Уол завърши с 27 точки и 12 асистенции, а Гарет Темпъл допринесе с рекордните в кариерата си 21 точки за успеха на Вашингтон над Шарлът със 109:101 като домакин. Кемба Уокър беше най-резултатен за гостите с 18 точки. Дуайт Хауърд изигра един от най-силните си мачове през сезона при успеха на Хюстън над гостуващия Лос Анджелис Клипърс Клипърс със 107:97. Хауърд завърши с 22 точки и 14 борби, а домакините натрупаха 26 точки аванс пред първото полувреме и не допуснаха обрат. Джеймс Хардън добави 18 точки и 11 асистенции за победителите.

Блейк Грифин беше лидер на съперника с 22 точки, 8 борби и 6 асистенции, а ДеАндре Джордън вкара 16 точки и взе 11 борби. Без звездата си Коби Брайънт, който пропусна мача заради болки в дясното рамо, Лос Анджелис Лейкърс загуби гостуването си на Оклахома Сити със 78:118. Кевин Дюрант беше най-резултатен за домакините с 22 точки, а резервата Енес Кантер добави 19 точки и 14 борби за успеха. За Лейкърс, който остана на дъното в Западната конференция само с 4 победи в 27 мача, с 20 точки се отличи Луис Уилямс. Майк Конли наниза 20 точки, а Марк Гасол допринесе с 19 точки и 12 борби за домакинския успех на Мемфис над Индиана с 96:84. Пол Джордж беше най-резултатен в мача за гостите с 29 точки, но това не беше достатъчно.