Божиков с червен картон при победа на Касъмпаша

Българският защитник Васил Божиков получи червен картон при драматичната победа на Касъмпаша с 2:1 като гост над предпоследния в класирането Мерсин в мач от 16-ия кръг на турското футболно първенство.
Божиков беше отстранен от игра в 84-ата минута с втори жълт картон след грубо нарушение срещу резервата Мелис Гьокчек-Тита. Милан Митрович от домакините също получи червен картон в самия край след груб фаул в гръб срещу Вейсел Саръ, а в четвъртата минута на добавеното време Райън Донк донесе успеха на гостите с глава след подаване на Ерен Дердийок.

Преди това Сервет Четин беше извел Мерсин напред още в първата минута, а Дердийок беше изравнил 20 минути по-късно. С третата си поредна победа Касъмпаша се изкачи на трето място в Суперлигата с 29 точки. Лидер е Бешикташ с 35 точки, с точка поведе от втория Фенербахче. Мерсин, за който отново не игра българския вратар Николай Михайлов, е предпоследен с 10 точки.