Добрата серия на Емполи продължи и в Болоня

Добрата серия на Емполи в първенството на Италия продължи и тази вечер в гостуването на тима в Болоня от 17-ия кръг. "Сините" измъкнаха трудна, но сладка победа с 3:2 и така са в серия от четири поредни успеха и пет мача без загуба на сметката си.

Срещата обаче бе доста вълнуваща и предложи много емоции на зрителите по трибуните. Гостите първи откриха резултата чрез Мануел Пучарели в 24-ата минута, но в 36-ата Франко Бриенца възстанови равенството. Масимо Макароне отново изведе Емполи напред в резултата в 42-ата минута, но и този път Болоня съумя да изравни в 45-ата минута чрез Матия Дестро. В 49-ата минута обаче отново Макароне изведе гостите напред за 2:3 и в крайна сметка резултатът остана такъв и до последния съдийски сигнал.

С тази победа Емполи събра актив от 27 точки и излезе на 6-ата позиция в класирането в Серия "А". Болоня пък остава на 13-ото място с 19 точки в актива си.