Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Гинган продължава да затъва

Отборът на Гинган продължава да затъва в Лига 1 и записа пета поредна загуба в шампионата. В двубоя от 19-ия кръг на първенството играчите на Жослен Гувернек загубиха с 0:2 като домакин от Рен в дербито на Бретан. Попаденията паднаха през втората част и бяха дело на Осман Дембеле и Джовани Сио. Така Гинган остава с 19 точки в опасната зона, докато Рен се изкачи на шесто място с 27.

Бастия взе важен успех при домакинството си на Реймс също с 2:0 след попадения на Флойд Айте и Жюлиен Ромен. Успехът изкачи корсиканците на 14-о място с 22 точки и така зимната пауза идва в по-благоприятна позиция за тима. Реймс пък е с една по-малко и едно място над чертата.

Тулуза остава в зоната на изпадащите, след като пропусна да победи Лил като домакин, въпреки че водеше с 1:0 три минути преди края на мача. Висам Бен Йедер бе дал преднина на "виолетовите", но Софиан Буфал донесе точката на "кучетата". Тулуза е със 17 точки на 19-о място, докато Лил е с 24 на 11-о.

Лориен и Нант не успяха да си вкарат гол и завършиха 0:0, което им отрежда съответно седма и 12-а позиция.