Вила спря възхода на Нюкасъл, но отново не дочака втората си победа (видео)

Последният във временното класиране на Премиър лийг Астън Вила спря възхода на Нюкасъл, завършвайки 1:1 със "свраките" на "Сейнт Джеймсис Парк". Селекцията на Стийв Макларън влезе като фаворит в двубоя след последователните победи над Ливърпул и Тотнъм и очаквано поведе резултата в 38-ата минута, когато Фабрисио Колочини вкара отблизо след удар по земя. Джордан Аю изравни в 61-ата минута след страхотен изстрел в далечния горен ъгъл на вратата на Роб Елиът. Биргмингамци изиграха доста силно второ полувреме, но въпреки това не съумяха да запишат втора победа от началото на шампионата.

Двубоят, който се изигра при изключително тежки условия - проливен дъжд и наводнен терен, бе много интересен и динамичен, като и двата отбора създадоха множество голови положения. И Нюкасъл, и Астън Вила можеха да стигнат до победата. В заключителните минути Елиът извади много опасен удар с глава на Руди Жестед. След това пък Айосе Перес стреля над вратата отблизо при една много добра атака на домакините.

Нюкасъл е точно над зоната на изпадащите със 17 точки, докато Астън Вила е на дъното с десет пункта по-малко. "Свраките" приемат Евертън на "Боксинг дей", а бирмингамци домакинстват на Уест Хам.