Берое измъкна победата срещу Ямбол

Отборът на Берое (Стара Загора) постигна трудна, но заслужена победа при домакинството си на Ямбол с 87:77 в двубой от XI кръг на Националната Баскетболна Лига.

Еврик Гари вкара 27 точки за старозагорци, Остин Барнс и Александър Тодорович добавиха съответно по 14 и 11 точки, а Аштън Мур и Станислав Ваклинов приключиха с по 10 точки.

Боян Радетич вкара 26 точки за гостите, а Станислав Говедаров и Милян Бочка добавиха съответно по 18 и 11 точки.

Домакините от Стара Загора контролираха напълно двубоя през първото полувреме, като след десет минути игра имаха аванс от 13 точки – 32:19, които успяха да съхранят без никакви проблеми и през втората четвърт за 48:35 на почивката.

Противно на очакванията, в минутите след почивката баскеболистите на Ямбол поеха инициативата  и след отлични изяви в защита и нападение, успяха да вземат третата част с 21:6, с което стигнаха и до пълен обрат в резултата – 56:54 след 30 минути игра.

Това определено стрена възпитаниците на Любо Минчев, които отново вдигнаха рязко оборотите и малко след началото на заключителната четвърт си върнаха лидерството и бързо натрупаха разлика, която се запази до края на мача – 87:77.