Левски 2014 прекъсна черната серия с победа над Черноморец (Галерия)

Отборът на Левски 2014 сложи край на черната серия от загуби в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Черноморец (Бургас) с 91:79 в двубой от XI кръг.

Алекс Симеонов вкара 28 точки за домакините, Станислав Славейков добави 23 точки, а Крум Дойчинов завърши с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 10 борби.

Константин Коев вкара 24 точки и овладя 10 борби за "акулите", а Марко Янушевич вкара 20 точки.

Двата отбора си разменихапо една четвърт през първото полувреме, след като в началото на двубоя гостите от Бургас използваха по-добре шансовете си и поведоха с 23:18, но през вторите десет минути столичани подобриха значително представянето си и заслужено стигнаха до пълен обрат – 44:37.

Третият период премина на приливи и отливи, след като първоначално Левски 2014 стигна до двуцифрен аванс,  но в края на частта бургазлии отново успяха да намалят изоставането си до седем точки – 53:60.

На старта на заключителните десет минути момчетата на Ники Господинов сложиха точка на спора, след като бързо стигнаха отново до двуцифрен аванс, като този път не допуснаха нови изненади и задържаха лидерската позиция до последния съдийски сигнал – 91:79.