Берое без проблеми срещу НСА

Дамският баскетболен отбор на Берое (Стара Загора) записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при гостуването си в София на НСА със 76:46.

Мария Цанкова вкара 21 точки за победителките, а Ивелина Вранчева и Анна Римпова вкараха съответно по 15 и 9 точки.

Мирена Денчева отбеляза 16 точки за столичанки, а Мария Светославова и Петя Серафимова добавиха съответно по 11 и 10 точки.

Старозагорки поеха пълен контрол върху събитията на терена още от първия съдийски сигнал и след първите десет минути вече бяха напред със 17:5, като през втората част доминацията на Берое продължи и почивката дойде при резултат 41:17.

През второто полувреме гостенките от Стара Загора намалиха рязко темпото, но това по никакъв начин не повлия на крайния изход и последния съдийски сигнал прозвуча при 76:46 в полза на Берое (Стара Загора).