Нова издънка на Валенсия (видео)

Отборите на Валенсия и Хетафе направиха 2:2 в среща от 16-ия кръг на Ла Лига. Новият треньор на "прилепите" Гари Невил продължава да не успява да промени чипа на състава и "бяло-черните" изгубиха нови точки в стремежа си за място сред челниците. И четирите попадения паднаха през първото полувреме, като гостите на два пъти повеждаха чрез Пабло Сабария (10) и Анхел Лафита (22), а домакините се връщаха в играта с точни изстрели на Пако Алкасер (14) и Санти Мина (35).

В десетата минута Сарабия откри резултата след изпълнение от пряк свободен удар, при което Хауме Доменек можеше да се справи и по-добре. В 14-ата играещият като дясно крило Жоао Кансело центрира, а Пако Алкасер реализира страхотен гол от въздуха, пращайки топката в мрежата около сглобката. В 22-ата гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" дръпнаха с гол аванс след груба грешка на Аймен Абденур. Бранителят сбърка паса и позволи на Виктор Родригес да навлезе опасно и да подаде към Лафита. В 35-ата Кансело отново направи хубав рейд, Алкасер намери Санти Мина и бившият играч на Селта изравни - 2:2. Само минути по-късно Мина се беше появил в игра вместо контузения Хосе Гая, а Кансело беше минал да играе като ляв краен бранител.

Въпреки че след почивката не падна гол, срещата беше интригуваща, а в последните минути стана инфарктна. В 87-ата Алваро Негредо стреля с глава след ново силно подаване на Кансело, ала вратарят Висенте Гуаита направи страхотно спасяване. В 90-ата Негредо не стигна за мъничко до топката след пас на Мина. В заключителни мигове Лафита изпусна две прекрасни положения: първо стреля във въздуха абсолютно сам на втората греда, а минута по-късно нацели гредата.

Снимка: "Марка"