Два късни шамара вгорчиха празниците в Дортмунд (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) загуби с 1:2 при гостуването на Кьолн в последен мач от есенния полусезон. Двата гола за "козлите" дойдоха в 83-ата и 90-ата минута след сериозни грешки в защита. Сократис даде преднина на гостите от "Сигнал Идуна Парк" в 18-ата минута, но вратарски гаф позволи на домакините да изравнят в 83-ата чрез Зимон Цолер. В 90-ата двамата централни бранители допуснаха извеждащ пас с глава към Антони Модест, който зарадва публиката на "Рай-Енерги-Щадион". Така вестфалци ще зимуват на цели осем точки от лидера Байерн (Мюнхен).

Тимът на Томас Тухел упражни натиск с началото на срещата, но трудно стигаше до вратата на "козлите". Матиас Гинтер отправи неточен изстрел към близкия ъгъл в третата минута. В 11-ата Хенрих Мхитарян овладя в наказателното поле, ала не намери правилно продължение.

В 18-ата Сократис реализира попадение след центриране от корнер. Централният бранител беше оставен сам на дузпата, насочи в левия ъгъл на Тимо Хорн и стражът не помръдна - 0:1. В 25-ата Мхитарян шутира от 25 метра и сантиметри го разделиха от долния нисък ъгъл. В 37-ата Павел Олковски падна в наказателното поле след схватка с Парк Жоо-Хо, но това не беше достатъчно за съдията да посочи бялата точка.

В 55-ата вестфалците имаха чудесна възможност за втори гол, но топката не стигна до Илкай Гюндоган. Шест по-късно Зимон Цолер стреля от дузпата - топката беше отбита от Гинтер и излезе в ъглов удар. Опитите на Кьолн за изравнително попадение нагледно не бяха достатъчно находчиви и краят изненада всички. В 83-ата минута Роман Бюрки даде тон за шокиращото поражение. Стражът на "жълто-черните" опита пас към Сократис, но намери Цолер, който очи в очи със стража не сбърка - 1:1. В 90-ата Антони Модест се шмугна без топка между двама защитници и без забавяне разстреля вратаря след извеждащ пас с глава от Фредерик Сьоренсен - 2:1.

Снимка: Getty Images/Guliver