Везенков с 8 точки при загуба на Барселона в Евролигата (видео)

Испанският вицешампион Барселона загуби като гост на Локомотив Кубан със 74:78 (17:18, 18:11, 25:25, 14:24) точки в среща от последния 10-и кръг в група "С" на Евролигата по баскетбол за мъже. Българският национал Александър Везенков игра 16:46 минути като резерва за испанския тим и завърши с 8 точки, 1 борба и 1 асистенция.

Барселона изигра слаба последна четвърт, която им костваше победата. За домакините се отличиха Малкълм Дилейни с 19 точки и Антони Рандолф с 16 точки и 7 борби.

За Барселона най-полезни бяха Хуан Карлос Наваро с 22 точки и Анте Томич със 17 точки.

Локомотив Кубан завършва като лидер в класирането в групата с 8 победи и 2 загуби, а Барселона завършва на второ място с 6-4. И двата тима продължава във втората групова фаза на турнира.