Волейболистките на Бургас със страхотна победа над ЦСКА (ГАЛЕРИЯ)

Женският волейболен отбор на Бургас 2007, който е новак в НВЛ-жени, си направи най-добрия коледен подарък, след като надигра като гост ЦСКА с 3:2 (25:14, 16:25, 18:25, 25:20, 15:11) в мач от 9-ия кръг.
ЦСКА - Бургас 2007
Така Бургас записа 4-ата си победа от началото на сезона и вече има 11 точки, което отрежда на тима 5-о място във временното класиране преди останалите срещи от кръга. ЦСКА пък остава на 3-а позиция, но ще трябва да се надява на победа на Марица в Казанлък, за да зимува на това място.
Първоначално домакините от ЦСКА натрупаха преднина в първия гейм, но постепенно съперничките им навлизаха в ритъм, а дълга серия от сервиси на капитанката им Диана Филипова даде аванс от 21:11. Тази преднина се оказа достатъчно за момичетата на Ваня Соколова, за да поведат с 1:0 след 25:14. По подобие на първия гейм, във втория отново състезателките на ЦСКА поведоха в началото. Волейболистките от Бургас отново се опитаха да се върнат, като затрудняваха максимално съперничките си. В края обаче като че ли силите им привършиха и ЦСКА успя да изравни след 25:16.
В третата част Бургас поведе с 5:1, но волейболистките на ЦСКА успяха бързо да наваксат и постепенно да обърнат хода на гейма, за да го спечелят след 25:18. В четвъртия гейм Бургас поведе с 3:0, но за пореден път постепенно ЦСКА навакса изоставането и до първото техническо прекъсване водеше с 8:7. Гостенките от Бургас не се предаваха и отново поведоха - този път с 13:8. Те дори увеличиха преднината си на 20:12. Въпреки опитите на Силвия Кьосева да затрудни съперника със сервис, Бургас спечели с 25:20 и вкара мача в тайбрек. Волейболистките на Бургас започнаха вихрено в решителната част и успяха да запазят преднината си, за да ликуват със сладката победа след 15:11.
ЦСКА - БУРГАС 2007 2:3 (14:25, 25:16, 25:18, 20:25, 11:15)
ЦСКА: Полина Нейкова, Ралина Дошкова, Силвия Кьосева, Ивета Станчулова, Симона Димитрова, Мадлен Рашева - Славена Никова-либеро
Старши-треньор: Юлия Иванова
БУРГАС 2007: Лора Илиева, Даниела Иванова, Виктория Викторова, Мирослава Кьосева, Диана Филипова, Янита Николова - Поля Светозарова-либеро
Старши-треньор: Ваня Соколова.