Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Тетевен Волей с чиста победа над Левски в (ГАЛЕРИЯ)

Тетевен Волей с чиста победа над Левски в  (ГАЛЕРИЯ)

Мъжкият волейболен отбор на Тетевен Волей надигра като гост Левски с 3:0 (25:17, 25:15, 25:19) в мач от 9-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер в столичната зала "Христо Ботев".
Левски - Тетевен
Така волейболистите от Тетевен записаха 4-а победа до сега, като с 5 загуби и 13 точки остават 8-о място във временното класиране. Тимът на Левски пък продължава да е без победа, като заема последното 10-о място без спечелена точка до сега. В следващия 10-и кръг Тетевен е домакин на ЦСКА, а "сините" гостуват на Арда (Кърджали). Срещите са в сряда (23 декември) от 18,00 часа.
Гостите от Тетевен бяха водещия отбор почти през цялото време на мача, но и левскарите не се отказваха и се бореха. "Сините" показаха, че имат възможности още във втората част, когато бяха равностойни и резултатът вървеше точка за точка до 10:10. В този момент левскарите допуснаха три последователни грешки, които им струваха равновесието. Тетевенци се откъснаха, като второто техническо прекъсване дойде при 16:12 в тяхна полза. Последва втора минисерия и Тетевен поведе с 19:12. Това бе достатъчно и те преклониха съперника след 25:15.
В третата част левскарите стояха най-добре на игрището, като непрекъснато дишаха във врата на съперника си, но така и не успяха да направят нещо повече. Във важния момент в края на гейма, когато изоставаха само с 2 точки при 19:21 те не успяха да устоят. Гостите от Тетевен направиха точкова серия, като спечелиха гейма с 25:19, а с това и мача с 3:0.