Реал (Мадрид) се класира за ТОП 16 в Евролигата (видео)

Действащият европейски шампион Реал (Мадрид) си осигури място в ТОП 16 на Евролигата, след като се наложи при домакинството си на френския Страсбург с 97:65 в двубой от последния X кръг в груповата фаза на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Испанците приключиха с баланс от 5 победи и 5 загуби, като преди изиграването на последните мачове от групата, които са тази вечер, заемат трета позиция в класирането.

Джефри Тейлър беше най-резултатен за обедителите с 16 точки, Серхио Родригес добави 14 точки, а Фелипе Рейес и Трей Томпкинс завършиха с по 12 точки.

Родриг Бобоа вкара 17 точки за французите, а Владимир Голубович се отличи с 10 токи и 9 борби.

Испанският гранд започа ударно двубоя и бързо натрупа двуцифрена преднина след серия от 11:0, а след първите десет минути Реал бе напред с 29:15. До почивката „Белия балет” не позволи изненади и успя да задържи комфортния си аванс – 52:37 след първото полувреме.

Домакините от Мадрид убиха напълно интригата в този двубой със силна трета четвърт, след която преднината им премина границата от 20 точки – 75:50, а в заключителните десет минути на терена не се случи нищо интересно и последния съдийски сигнал прозвуча при 97:65 в полза на Реал (Мадрид).