Дунав 8806 приключи участието "Еврокъп"

Българският шампион Дунав 8806 (Русе) приключи участието си в европейския клубен турнир по баскетбол за жени "Еврокъп". Възпитаничките на Георги Божков загубиха като гост на Енергия (Русия) с 60:67 точки, след като изиграха слаба последна четвърт. Те остават на трето място в крайното класиране на група "Д", а само първите два отбора продължават в следващата фаза. Победа в Русия осигуряваше на българките класиране напред в турнира, тъй като в другата среща от групата Истанбулски университет (Турция) победи гостуващия Люлео (Швеция) с 97:82 точки. За Енергия пък това беше първа победа след серия от пет поражения в групата.

Двубоят беше изключително равностоен. Българските шампионки водеха в по-голямата част от него, но не издържаха в последните минути. Във втората част те имаха преднина в резултата, но на почивката двата отбора се оттеглиха при равенството 34:34. Българките изиграха силни начални минути на третата четвърт и след серия от 19:9 поведоха с 10 точки - 53:43. Домакините започнаха последните 10 минути със серия от 10:2 за 59:55, но шампионките на България изравниха 59:59. До края на мача рускините записаха 8:1 и спечелиха двубоя. Най-резултатна за шампионките беше Дженифър Брендън, която записа "дабъл-дабъл" - 16 точки и 12 борби. Биляна Степанович вкара 16 точки и спечели 9 борби. Радостина Димитрова добави 11 точки. За победителките Виктория Медведева се отличи с 16 точки, а Александра Марченкова записа 15 точки.

Енергия (Русия) - Дунав 8806 (Русе) - 67:60 (17:17, 17:17, 15:19, 18:7)
състав на Дунав 8806: Дженифър Брендън 16, Радостина Димитрова 11, Биляна Степанович 16, Зорница Костова 2, Виолина Кочева 0 (Маргарита Илиева 0, Юрика Брукс 9, Цветомира Шаранкапова 6, Вили Крачолова 0, Деляна Коева 0)