Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Томпсън изпепели "слънцата" с 27 точки за една част

По-малко от година след като влезе в историята, реализирайки рекордните 37 точки в рамките на една четвърт, Клей Томпсън отново се развихри и отново разнищи съперник на Голдън Стейт. Гардът помогна на шампионите да спечелят у дома срещу Финикс със 128:103, а в третата част на двубоя реализира 27 точки от общо 46 на своя тим, а гостите от щата Аризона се отчетоха с общо едва 19.

Томпсън вкара 43 точки за едва 30 минути на паркета при фантастична успеваемост - 15/22 в стрелбата от игра (8/13 от тройката), както и 5/5 от наказателната линия. Той добави към личната си статистика и 3 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка.

“Просто имах усещане, че ако продължавам да стрелям, топката ще продължи да влиза през целия мач”, коментира звездата на вечерта.

Дреймънд Грийн остана в сянката на Томпсън, въпреки че също записа невероятен мач и приключи с “трипъл-дабъл” - 16 точки, 11 борби, 10 асистенции, както и 5 отнети топки и 1 блокиран изстрел. Стеф Къри се оттегли в съблекалнята на “Оракъл Арина” с 25 точки и 7 асистенции.

Така “воините” се върнаха на победния път след загубата от Милуоки Бъкс и вече имат на сметката си 25 успеха и 1 поражение. Възпитаниците на Джеф Хорнасек пък са с негативен баланс от 11 победи и 16 загуби.

Мирза Телетович направи силно включване от пейката за Финикс с 24 точки за 24 минути, а Ти Джей Уорън и Брандън Найт вкараха съответно 19 и 17 точки, като Уорън добави 8 борби и 3 асистенции.