Перуджа на 1/4-финал за Купата на CEV, отлично включване на Добри Димитров

Италианският волейболен отбор Сър Сейфти-Сикома (Перуджа), където играе българският разпределител Добромир Димитров, се класира за 1/4-финалите във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. "Червените дяволи" разгромиха у дома словашкия Мирад ПУ (Прешов) с 3:0 (25:12, 25:16, 25:16) в мач-реванш от 1/8-финалите на турнира, игран снощи пред над 1000 зрители в "Пала Еванджелисти".

Така след две чисти победи Перуджа се класира за 1/4-финалите за Купата на CEV. Там ще играят срещу германския СВД пауърволейс (Дюрен), който елиминира чешкия Ижхострой (Чешке Будейовице) също след две победи. Първата среща ще бъде между 19-и и 21-и януари в Германия, а реваншът седмица по-късно.

Мачът бе повторен дебют за сръбския треньор на Перуджа Слободан Ковач. Най-полезен за италианския тим бе американският национал Аарън Ръсел с 12 точки (2 блока, 1 ас, 60% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане), а сръбската звезда Александър Атанасийевич, който игра само до средата на втория гейм, добави 10 точки (1 блок, 3 аса и 67% ефективност в атака) за победата. Добри Димитров се включи отлично на мястото на аржентинеца Лучано Де Чеко във втория гейм и се отчете с 2 точки (1 ас) за успеха. За гостите от Прешов Мартин Сопко завърши с едва 9 точки.