Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Кавани поведе ПСЖ към 1/4-финала след трудна победа

Пари Сен Жермен ще продължи защитата на трофея си в турнира за Купата на Лигата, след като постигна трудна, но сладка победа с 1:0 над Сен Етиен в сблъсък от 1/8-финала на "Парк де Пренс". Домакините доста трябваше да се потрудят, но все пак успяха да измъкнат победата, а героят в мача бе Единсон Кавани, който реализира единствения гол в 86-ата минута.

Всъщност ПСЖ доминираше през целия мач и редеше атака след атака към вратата на съперника, но гостите се защитаваха бойко и успяваха да удържат нулевото реми. В 24-ата минута и късметът бе на страната на Сент Етиен, когато страхотна странична ножица на Златан Ибрахимович се отби от напречната греда. В 75-ата минута пък вратарят на гостите показа страхотен рефлекс след силен удар на Есекиел Лавеци.

Неспирните атаки на парижани все пак дадоха резултат в 86-ата минута, когато две резерви решиха изхода на мача. Тогава Анхел ди Мария даде прекрасен дълъг пас за Кавани, който от воле успя да насочи кълбото във вратата за крайното 1:0.

Така ПСЖ заслужено стигна до победата и ще играе на 1/4-финал и вече чака следващия си съперник в турнира.