Малага отпадна от втородивизионен тим, Валенсия с втора победа (видео)

Отборът на Мирандес поднесе една от големите изненади от 1/16-финалите за Купата на краля, след като отстрани елитния Малага. "Бяло-сините" андалусци допуснаха две загуби от своя съперник, като преди две седмици бяха паднали с 1:2, а днес огорчиха феновете си с поражение 0:1 на "Ла Росаледа". Тимът на Хави Грасия не показа, че заслужава място напред и след вяла игра се прости безславно с надпреварата. Жуниор Лаго вкара единствения гол в 73-ата минута след пас от Алекс Гарсия.

Валенсия записа резонна победа у дома с 2:0 над Баракалдо и се класира с общ резултат 5:1. Санти Мина (8) и Алваро Негредо (31) отбелязаха двата гола тази вечер. "Прилепите" на Гари Невил играха без напрежение, а гостите от своя страна на няколко пъти застрашиха вратата на Матю Райън.

В Сан Себасиан Реал Сосиедад се прости с участие в състезанието след загуба с 1:1 срещу Лас Палмас. "Жълтите" бяха спечелили с 2:1 в предната среща. Вилиан Жозе даде преднина на канарския тим в 37-ата минута, в 46-ата Серхио Каналес върна надеждите с изравнителен гол. В 89-ата десният бек на баските Ойер Оласабал беше изгонен.

МАЛАГА - МИРАНДЕС - 0:1 (общ резултат 1:3)
0:1 - Жуниор Лаго (73)

ВАЛЕНСИЯ - БАРАКАЛДО - 2:0 (общ резултат 5:1)
1:0 - Мина (8)
2:0 - Негредо (31)

РЕАЛ СОСИЕДАД - ЛАС ПАЛМАС - 1:1 (общ резултат 2:3)
0:1 - Вилиан Жозе (37)
1:1 - Каналес (46)