Юве прегази десет от Торино в дербито за купата (видео)

Ювентус продължава да показава супер форма и днес записа поредната си голяма победа на своята сметка. "Бианконерите" надиграха с категоричното 4:0 градския съперник Торино в дербито помежду им от 1/8-финала за Купата на Италия и се класира напред в турнира. Симоне Дзадза вкара първите два гола за символичните домакини в 28-ата и 51-ата минута, а Пауло Дибала в 73-ата и Пол Погба в 82-ата минута решиха всичко в мача. "Биковете" обаче играха с човек по-малко от 49-ата минута, когато Кристиан Молинаро бе изгонен от игра и това също оказа своето значение за хода на мача.

Всъщност срещата започна с по-активна игра на гостите, които организираха няколко интересни атаки, макар и без да стигнат до нещо запомнящо се. Юве обаче бързо се окопити и в 28-ата минута Алваро Мората навърза двама защитници на тъча, центрира в наказателното поле, където Дзадза от движение засече топката неспасяемо във вратата за 1:0.

В началото на втората част Ювентус започна вихрено и още веднага Мората отправи опасен изстрел, като само добрата намеса на вратаря попречи да се стигне до гол. В 49-ата минута пък Молинаро извърши груб фаул срещу Стефан Лихтщайнер и получи червен картон. Веднага след това "старата госпожа" нанесе своя удар като при центрирането от фаула се стигна до разбъркване в наказателното поле, топката стигна до Дзадза, който някак успя да я промуши във вратата за 2:0.

Това като че ли окончателно уби интригата в двубоя и до края домакините се забавляваха със своя съперник. В 61-ата минута Пауло Дибала оптрави опасен удар, но покрай вратата. В 73-ата минута обаче аржентинецът показа доста по-точен мерник и от подобна позиция направи резултата 3:0. Крайното 4:0 пък оформи Погба с прекрасно изпълнен фаул в 82-ата минута.

Така Ювентус се класира на 1/4-финал в турнира, където ще се гостува на победителя от срещата между Лацио и Удинезе.