Гълка дебютира с победа в Еспаньол, Севиля довърши Логронес (видео)

Отборът на Еспаньол успя да обърне с 2:1 гостуващия Леванте и да се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на краля. Мачът беше дебют за новия треньор на "папагалчетата" Константин Гълка. Румънецът наследи поста от Серхио Гонсалес и тимът му показа доста приятно лице. Гостите откриха още в 8-ата минута чрез Верса и този резултата ги класираше напред след равенството 1:1 в първия мач. След четвъртч час игра обаче Бурги, който няма нито един гол в Примера, изравни. Победата на Еспаньол донесе Фелипе Кайседо в 52-ата минута.

Много по-лесна задача имаше Севиля. Андалусийци имаха аванс от 3 чисти гола срещу Логронес, а на "Рамон Санчес Писхуан" излязоха с повечето от резервите си. Възпитаниците на Унай Емери поведоха в 15-ата минута с гол на Чиро Имобиле, а в 40-ата се разписа и Хосе Антонио Рейес.

Малко преди края на двубоя червен картон получи Висенте Ибора от Севиля.

ЕСПАНЬОЛ - ЛЕВАНТЕ 2:1