Ла Коруня и Бетис напред за Купата на краля (видео)

Депортиво Ла Коруня и Бетис се класираха за 1/8-финалите в турнира за Купата на краля след днешните реванши от 1/16-финалната фаза, съответно срещу Ягостера и Спортинг Хихон. Галисийци направиха 1:1 у дома, но продължават напред с общ резултат 3:2, а Бетис стигна до зрелищно равенство 3:3 в Хихон с късни голове на Рики ван Волфсвинкел и Алваро Сехудо.

На своя "Риасор" Ла Коруня излезе без голяма част от футболистите, които през уикенда измъкнаха героично равенство 2:2 на "Камп Ноу". Преди почивката головите положения почти липсваха, но през втората част домакините вдигнаха оборотите. Те поведоха в 69-ата минута с попадение на Хуан Домингес, но в 79-ата Жорди Лопес изравни. Още един гол на гостите щеше да прати мача в продължения, но до такъв развой не се стигна.

Бетис имаше добър аванс след победата си над Спортинг Хихон с 3:1, но реваншът се оказа много тежък за "вердибланкос". Бернардо Еспиноса в 14-ата минута откри за Спортинг, но в 18-ата Ван Волфсвинкел вкара за 1:1. След почивката два гола на Ален Халилович изравниха общия резултат, преди отново Ван Волфсвинкел и Сехудо да успокоят гостите от Севиля.

ДЕПОРТИВО ЛА КОРУНЯ - ЯГОСТЕРА 1:1
1:0 Х. Домингес (69)
1:1 Ж. Лопес (79) д.

* Депортиво продължава с общ резултат 3:2

СПОРТИНГ (ХИХОН) - БЕТИС 3:3
1:0 Бернардо (14)
1:1 Ван Волфсвинкел (18)
2:1 Халилович (47)