Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Байерн продължава за купата след неочаквано трудна победа (видео)

Байерн (Мюнхен) остава в борбата на три фронта, след като тази вечер се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия. Баварците срещнаха сериозна съпротива от новака в Бундеслигата Дармщат 98, но все пак се наложиха с 1:0 на "Алианц Арена". Единственото попадение в мача отбеляза Чаби Алонсо в 40-ата минута. Испанският ветееран се разписа с прекрасен удар извън наказателното поле.

Макар че контролираха двубоя през цялото време, мюнхенци не създадоха много голови положения. Гостите се прибраха в половината си и рядко поглеждаха напред, но и не допускаха грешки, които да улеснят звездите на Джосеп Гуардиола. Първата интересна ситуация беше далечен удар на Артуро Видал, а след това Роберт Левандовски не се възползва от хубав пробив и пас на Джошуа Кимих.

В 40-ата минута Байерн поведе. Сандро Вагнер изчисти с глава след корнер, но топката отиде на крака на Алонсо, която си я спря и след това с максимално прецизен изстрел "препарира" стража на Дармщат Кристиан Матениа. Секунди преди почивката баеарците имаха шанс за втори гол, но удар на Левандовски с глава срещна гредата.

През второто полувреме пропуски за Байерн направиха Томас Мюлер и Кингсли Коман, а Петер Ниймайер едва не си вкара автогол.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - ДАРМЩАТ 1:0
1:0 Ч. АЛонсо (40)