Четирикратният шампион Русия се класира за четвъртфиналите на световното

Четирикратният шампион Русия победи Република Корея с 30:25 (16:13) и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по хандбал за жени. Олга Акопян се отличи с 6 попадения за тима на "Сборная", който продължи перфектната си серия с шеста поредна победа на шампионата. За място на полуфиналите Русия ще се изправи срещу Полша, който обърна Унгария с 24:23 (13:14) след 8 гола на Каролина Кудлач-Гроц.

Олимпийският вицешампион Черна гора също продължава напред след категорично 38:28 (19:13) над Ангола. Йованка Радичевич се разписа девет пъти за европейките в двубоя. Черна гора ще срещне Норвегия на четвъртфиналите в повторение на финала на Игрите в Лондон 2012.

В един от най-драматичните мачове Франция се наложи над бронзовия олимпийски медалист и европейски вицешампион Испания с 22:21 (9:12) с победен гол от 7-метров наказателен удар на Александра Лакрабер в последната секунда. Гнонсиан Ниомбла се отличи с 8 попадения за французойките, които наваксаха 3 гола пасив на почивката и стигнаха до обрат през второто полувреме.