Закъснялото признание... (ВИДЕО)

воденият от Радостин Стойчев Диатек Трентино (Тренто) спечели по особено драматичен начин дербито срещу Кучине Лубе Банка Марке (Чивитанова) от последния кръг в Серия А1 след обрат от 0:2 гейма и няколко спасени мачбола в тайбрека. След края на мача капитанът на Тренто Филипо Ланца призна, че е докоснал топката след атака на Симоне Пароди, което можеше да означава 13:15 и победа за Лубе. Съдиите обаче не видяха това докосване и отсъдиха аут и 14:14 (впоследствие Трентино обърна до 16:14).

Ето какво каза Филипо Ланца пред камерата на "Гадзета ТВ" след края на зрелищния двубой:

Тренто - Лубе Банка
"Продължавам да мисля, че се случи чудо. В последните минути всичко изглеждаше загубено, като признавам, че топката на Пароди я докоснах и можеше да завърши 15:13 за Лубе .. Всички искаме да спечелим и точно в този момент не можех да го кажа, защото има двама съдии, които преценяват. Признавам, че тази топка я докоснах. Дали мислехме за такъв обрат след края на втория гейм? Не, категорично, защото Чивитанова демонстрира силата на тяхната игра. Пристигнаха във вихъра си, а ние бяхме припряни. Особено във втория гейм играхме много зле. Успяхме, защото не спряхме да вярваме и това трябва да продължава през целия сезон - да вярваме за всяка една точка, защото имаме потенциала да го направим. И винаги хубаво да побеждаваш в последния момент. Тренто не изчезва никога, бори се във всеки един мач. Вярно е, че доста играчи се смениха, но идеите, които имаме като отбор и като клуб мисля, че вече се затвърдиха. А те са, че се борим във всеки един гейм и мач", сподели Филипо Ланца.

Тренто - Лубе Банка 3:2