Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Хитрите "лисици" ухапаха и Челси, Варди отново започна да бележи (видео)

Сензацията в Премиър лийг Лестър продължава с удивителното си представяне през този сезон. Тази вечер "лисиците" записаха поредната си победа, като надиграха с 2:1 Челси в последния мач от 16-ия кръг. Джейми Варди отново се върна към головете и откри резултата в 34-ата минута, а Риад Марез в 48-ата минута добави втори гол за домакините. Почетното попадение за гостите пък бе дело на Лоик Реми в 77-ата минута. С този успех  Лестър отново се изкачи на първата позиция във временното класиране, докато Челси е само на точка над зоната на изпадащите.

"Лисиците" започнаха срещата по-добре и още във 2-ата минута Марез отправи нелош изстрел, но право в ръцете на Тибо Куртоа. Малко по-късно отново той излезе на стрелкова позиция, но и този път ударът му не застраши вратаря на гостите. В 34-ата минута обаче алжирецът центрира перфектно към Варди, който отблизо засече топката във вратата на съперника за 1:0.

Челси обаче можеше много бързо да се върне в мача, но късметът не бе на страната на лондончани. В 36-ата минута Неманя Матич стреля с глава след центриране от корнер и топката се отби от напречната греда.

В началото на втората част Лестър нанесе втори удар. В 48-ата минута Марез бе намерен в наказателното поле, финтира прекия си пазач и с изстрел в далечния ъгъл удвои преднината на своя тим - 2:0.

Едва тогава Челси се пробуди и започна да търси начин да се върне в мача. В 63-ата минута Бранислав Иванович направи страхотен пропуск отблизо, а три по-късно Сеск Фабрегас стреля опасно с глава, но не успя да отбележи. След това и Диего Коща имаше добър шанс, като изскочи срещу Каспър Шмайхел, но вратарят се намеси решително.

Все пак усилията на гостите дадоха резултат в 77-ата минута, когато Пердо Родригес центрира отляво и Лоик Реми засече топката във вратата на домакините за 2:1. Играчите на Челси обаче така и не успяха да организират някакъв масиран финален щурм в търсене на изравняването и трябваше да преглътнат 9-ата си загуба от началото на сезона.

Лестър пък за пореден път превзе върха в Премиър лийг с актив от 35 точки, докато Челси остава на 16-ото място с 15 точки в актива си.